marihuana

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

vaříme z konopí

Bhang
2 hrnky vody
1 unce čerstvé marihuany
4 hrnky teplého mléka
2 polévkové lžíce loupaných a drcených mandlí
1/8 čajové lžičky garam masala (směs hřebíčku, skořice a kardamonu)
1/4 čajové lžičky mletého zázvoru
1/2 až 1 čajová lžička růžové vody (co to je?)
1 hrnek cukru
Uveďte vodu do varu. Přidejte marihuanu, přikryjte pokličkou a nechte asi 7 minut vařit. Vodu zceďte do jiného hrnce, vymačkejte tam i všechnu zbylou vodu z konopí. Konopí dejte do hmoždíře, přidejte dvě čajové lžičky teplého mléka a rozmělněte dohromady. Vymačkejte mléko z trávy do jiného hrnce. Opakujte, dokud nespotřebujete asi půl hrnku mléka (4-5 krát). Marihuana je nyní na kaši. Přidejte k ní drcené mandle a trochu teplého mléka. Dejte do hmoždíře a rozmělněte na pastu. Pastu vymačkejte, a postup opakujte, dokud vám nezbyde jen pár vláken a zbytky z mandlí. Tento zbytek zahoďte. Zkombinujte všechny tekutiny, které jste získali včetně vody, ve které se konopí vařilo. Přidejte garam masala, zázvor i rosewater. Oslaďte cukrem, dolejte zbylým mlékem. Vychlaďte a radujte se.
Příprava je poměrně pracná. Toto jídlo je určeno jako oběť pro Šivu.

Koncentrovaná travina:
Tento recept není do kuchyně, hodí se spíše do laboratoře.
Zalejte rostlinný materiál alkoholem (čistý líh, isopropylalkohol, vodka...). Nechte několik dní stát. Do alkoholu se uvolní THC. Alkohol slejte, rostliny vyhoďte. Alkohol destilujte. Případně nechejte odpařit, ale to je škoda, dá se použít vícekrát. Po odparu zbyde mazlavá hmota, což je koncetrované TO. Lze kouřit, nebo jíst. Opatrně je to silné.
Čokoláda:
Postavte dva hrnce na sebe tak, aby dno horního tvořilo víko spodního. Do spodního hrnce dejte vodu a uveďte ji do varu. Do horního hrnce, který je ze spodu zahříván vřící vodou, takže jeho teplota nepřekročí 100 stupňů celsia, dejte rozpustit marihuanové máslo. Přidejte kakao a cukr, rozmíchejte. Míchejte důkladně, aby se cukr dobře rozpustíl. Můžete přidat kokos, oříšky, mléko... Nechte ztuhnout v ledničce.

Konopné máslo - posvátné Ghí

Součástí mnoha indických receptů je tzv. ghí neboli přepuštěné máslo. V Indii se vyrábí z másla buvola indického, stejně tak je však možné použít kteréhokoli jiného másla.

Ghí vynalezli naši východní předkové proto, aby předešli žluknutí obyčejného másla, není-li skladováno v lednici nebo na chladném místě. Správně připravené ghí, které je skladováno na chladném a suchém místě, vydrží měsíce, v lednici ještě déle. Má slabě nasládlou, lahodnou ořechovou chuť, která se postupnou filtrací vytrácí.

Příprava konopného másla

Dejte do hrnce rozpustit asi půl kilogramu másla nebo ghí. Po jeho rozpuštění přisypte asi 10dkg nebo více marihuany, kterou jste předtím mezi prsty rozemnuli na jemno nebo proseli přes jemné sítko. Máslo přiveďte pomalu do mírného varu a na slabém ohni je za stálého míchání nechte několik minut povařit, až dostane nádech zelenavé barvy podobné vysušené rostlině.

Poté máslo opatrně přeceďte do přichystané nádoby tak, aby kašovitá sedlina zůstala na dně hrnce. Rozmočené lístečky obsahují ještě množství másla, zmáčkněte je proto lžicí, popřípadě nakloněný hrnec trochu přihřejte nad plamenem, zbytek ze dna pak přeceďte přes jemné sítko. Chcete-li, aby hotové konopné máslo neobsahovalo ani jemný kal z rostlin, přefiltrujte je přes kousek mušelínu nebo několik vrstev procezovacího pláténka.

Použité lístky nikam nevyhazujte, ještě stále obsahují značné množství pryskyřice. Mohou být jemně vyvařeny v mléku nebo vodce a oslazeny medem či cukrem, takže vám vznikne chutný a silný nápoj. V horkém mléku nebo vodce můžete rovněž "vyprat" použité pláténko nebo mušelín.

Žádáte-li od produktu extra sílu, můžete do scezeného másla zamíchat ještě další jemně rozemnuté lístky. Druhá várka trávy nyní nasákne takřka všechno konopné máslo. Sceďte je jako předtím, přičemž opětovně vylisujte z lístečků co nejvíce tuku. Také z těchto rozmočených lístků můžete s použitím vodky připravit alkoholický nápoj.

Konopné máslo přelijte do sklenice s uzávěrem a uskladněte je v lednici nebo mrazicím boxu. V lednici je možné konopné máslo skladovat velmi dlouhou dobu, pokud jste je zalili vodou, máslo by však mělo být ztuhlé a voda ledová, aby ještě tekutý tuk neprobublával a nevyplouval na její hladinu. Voda vytěsní vzduch z prostoru nad máslem a bude sloužit jako neprodyšná ochrana před nežádoucí oxidací.

Snáze lze konopné máslo připravit smícháním rozpuštěného másla s hašišem či haš olejem. Tuk pak nemusíte vařit tak dlouho jako při použití trávy, postačí pouze jej zahřát a za stálého míchání počkat, až se v něm veškerý hašiš nebo olej rozpustí. Díky tomu, že jsou tyto látky tak snadno rozpustné, šéfkuchař jich může do másla přidávat libovolné množství. Navíc při jeho přípravě nevzniká žádná kašovitá usazenina, s níž byste se měli ještě zaobírat. Konopné máslo je ihned po dobrém smíchání jednotlivých ingrediencí připraveno k použití či uskladnění.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.